Skip to content

6600 Blvd East(Unit T01)West New York, NJ 07093

Built 1959

Last Sale Date
Jul 26, 1984

Property Information

Block38
Lot11
QualifierT01
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
DescriptionCELL TOWER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$100,000
100%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,009+4.8%
2024$6,685-13.9%
2023$7,762
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1959