Skip to content

327 61st StWest New York, NJ 07093

Apartment

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Feb 8, 2005

Property Information

Block54
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description3S-B-6U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,500
51%
Improvement Value:$89,800
49%
Total Assessment$182,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,056+6.1%
2024$14,196+23.1%
2023$11,534+0.7%
2022$11,453+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$237,000

From:

To:

DeedBook 7057, Page 279Recorded5/21/2003

Property Sale

Sale
$237,000
DeedBook 7057, Page 279