Skip to content

6050 Blvd East Apt 1cWest New York, NJ 07093

Commercial

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Oct 21, 2021

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0013
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Assessment

Land Value:$21,900
21%
Improvement Value:$80,600
79%
Total Assessment$102,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,465+21.9%
2024$6,943+3.2%
2023$6,728+0.7%
2022$6,681+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

From:

To:

DeedBook 9623, Page 483Recorded12/15/2021

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 8756, Page 590