Skip to content

103 Westover Pl Apt 8West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
May 21, 2020

Property Information

Block44
Lot7
QualifierC0008
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,000
16%
Improvement Value:$59,000
84%
Total Assessment$70,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,398+2.0%
2024$5,290-1.7%
2023$5,382+0.7%
2022$5,345+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$340,000

From:

To:

DeedBook 9516, Page 160Recorded10/22/2020