Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
103 Westover Pl Apt 9West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 2015
Property Information
Block44
Lot7
QualifierC0009
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$11,000
45%
Improvement Value:$13,300
55%
Total Assessment$24,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,874 | +2.0% |
| 2024 | $1,836 | -1.7% |
| 2023 | $1,868 | +0.7% |
| 2022 | $1,855 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.