Skip to content

141 67th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Date
Sep 27, 2024

Property Information

Block8
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class46
Description2S-B-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,130
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,500
40%
Improvement Value:$78,600
60%
Total Assessment$131,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,109+2.0%
2024$9,907-1.7%
2023$10,080+0.7%
2022$10,009+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3164, Page 46

Property Built

Built

Year Built: 1899