Skip to content

1125 Parkside Ave

Trenton, NJ 08618

Last Sale Date
Oct 28, 2023

Property Information

Block292
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage6,850
Acreage0.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,900
9%
Improvement Value:$861,000
91%
Total Assessment$944,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2002$365-56.3%
2001$834+0.0%
2000$834+90.6%
1999$438-11.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0