Skip to content

45 Misty Morn Ln

Trenton, NJ 08638

Built 1979

Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block579
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,697
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,400
29%
Improvement Value:$177,600
71%
Total Assessment$251,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,872+6.4%
2024$9,279+5.4%
2023$8,808+1.4%
2022$8,682+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979