Skip to content

21 Colleen Cir

Trenton, NJ 08638

Built 1980

Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block583
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,731
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,100
34%
Improvement Value:$150,400
66%
Total Assessment$228,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,987+6.4%
2024$8,448+5.4%
2023$8,018+1.4%
2022$7,904+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980