Skip to content

2180 Nottingham Way

Trenton, NJ 08619

Built 1960
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 23, 2020

Property Information

Block1660
Lot37
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class10
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,376
Acreage0.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$236,700
35%
Improvement Value:$436,600
65%
Total Assessment$673,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,727+6.7%
2024$22,239+1.2%
2023$21,970+1.9%
2022$21,566+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960