Skip to content

6 Audrey PlTrenton, NJ 08619

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 4, 1995

Property Information

Block1697
Lot60
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,274
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,100
37%
Improvement Value:$117,600
63%
Total Assessment$186,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,579+6.7%
2024$6,167+1.2%
2023$6,092+1.9%
2022$5,980+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955