Skip to content

24 Arrowwood DrTrenton, NJ 08690

Built 1979

Last Sale Price
$166,000
Last Sale Date
Oct 30, 1998

Property Information

Block1722
Lot135
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,600
36%
Improvement Value:$185,600
64%
Total Assessment$291,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,262+6.7%
2024$9,618+1.2%
2023$9,502+6.5%
2022$8,919+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$166,000
DeedBook 3480, Page 151

Property Built

Built

Year Built: 1979