Skip to content

155 Hughes DrTrenton, NJ 08690

Built 1920
Public Property

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Sep 30, 1987

Property Information

Block1722
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page78

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage27.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$903,000
77%
Improvement Value:$274,600
23%
Total Assessment$1,177,600

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$475,000
DeedBook 2416, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 1920