Skip to content

32 Crestwood DrTrenton, NJ 08690

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 24, 1996

Property Information

Block1722
Lot140
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,000
32%
Improvement Value:$222,000
68%
Total Assessment$328,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,559+6.7%
2024$10,834+1.2%
2023$10,703+6.5%
2022$10,047+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978