Skip to content

10 Manor RdTrenton, NJ 08690

Built 1980

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jan 28, 1992

Property Information

Block1722
Lot193
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page79

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,300
35%
Improvement Value:$178,700
65%
Total Assessment$275,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,191+7.1%
2024$8,583+1.3%
2023$8,473+6.9%
2022$7,923+2.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 2592, Page 343

Property Built

Built

Year Built: 1980