Skip to content

3380 Nottingham Way

Trenton, NJ 08690

Built 1910

Owner
---
Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Jul 18, 2025

Property Information

Block1816
Lot77
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,424
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
24%
Improvement Value:$200,700
76%
Total Assessment$265,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,363+6.7%
2024$8,776+1.2%
2023$8,670+6.5%
2022$8,138+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000
Sq Ft2,424DeedBook 6601, Page 1039Recorded8/22/2025

Property Sale

Sale
$329,900

From:

To:

Sq Ft2,424DeedBook 6287, Page 1298Recorded6/5/2017

Property Sale

SaleMulti
$131,000
DeedBook 2359, Page 533

Property Built

Built

Year Built: 1910