Skip to content

108 Weston AveTrenton, NJ 08619

Built 1955

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Dec 13, 2010

Property Information

Block1825
Lot77
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2SS G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,278
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,500
36%
Improvement Value:$125,300
64%
Total Assessment$195,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,900+6.7%
2024$6,467+1.2%
2023$6,389+6.5%
2022$5,997+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$255,000
DeedBook 6086, Page 577

Property Sale

SaleMulti
$275,000
DeedBook 5376, Page 58

Property Sale

SaleMulti
$130,000
DeedBook 3553, Page 30

Property Built

Built

Year Built: 1955