Skip to content

47 Park Ave

Trenton, NJ 08690

Last Sale Date
Dec 19, 2003

Property Information

Block1830
Lot42
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,400
97%
Improvement Value:$2,100
3%
Total Assessment$69,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,449+6.7%
2024$2,296+1.2%
2023$2,268+6.5%
2022$2,129+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0