Skip to content

4 Cadillac Ct

Trenton, NJ 08690

Built 1960

Last Sale Price
$141,000
Last Sale Date
Jun 12, 1987

Property Information

Block1841
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,057
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,600
32%
Improvement Value:$183,700
68%
Total Assessment$268,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,455+6.7%
2024$8,862+1.2%
2023$8,755+6.5%
2022$8,218+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$141,000
DeedBook 2397, Page 772

Property Built

Built

Year Built: 1960