Skip to content

Cypress La

Trenton, NJ 08619

Public Property

Last Sale Price
$142,814
Last Sale Date
Sep 9, 1997

Property Information

Block1922
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page135

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage14.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,171,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,171,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2000$6,109+2.8%
1999$5,940-53.0%
1998$12,635
Property History

Property Sale

SaleMulti
$142,814
DeedBook 3314, Page 27