Skip to content

554 Ridge Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1945

Last Sale Date
Jan 27, 2025

Property Information

Block2357
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page200

Building Details

Building Class10
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,200
10%
Improvement Value:$268,700
90%
Total Assessment$298,900

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1945