Skip to content

5 Harlington DrTrenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$192,000
Last Sale Date
Sep 23, 2002

Property Information

Block2447
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page205

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,700
34%
Improvement Value:$148,800
66%
Total Assessment$226,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,982+6.7%
2024$7,481+1.2%
2023$7,391+4.1%
2022$7,096+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$192,000
DeedBook 4376, Page 158

Property Sale

SaleMulti
$146,900
DeedBook 2530, Page 247

Property Built

Built

Year Built: 1960