Skip to content

2 Patricia La

Trenton, NJ 08610

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 31, 2024

Property Information

Block2555
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page284

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,300
32%
Improvement Value:$170,600
68%
Total Assessment$250,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,592+6.9%
2024$8,037+1.3%
2023$7,937+4.3%
2022$7,611+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6558, Page 1770

Property Built

Built

Year Built: 1959