Skip to content

325 Hamilton Mkt Pl - U6Robbinsville, NJ 08691

Built 2005
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 15, 2024

Property Information

Block2613
Lot28
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page301

Building Details

Building Class10
DescriptionRED ROBIN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage6,790
Acreage1.81

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,137,500
43%
Improvement Value:$1,542,400
58%
Total Assessment$2,658,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$93,682-0.2%
2024$93,851+1.2%
2023$92,715-0.3%
2022$92,999+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$10
DeedBook 6555, Page 58

Property Built

Built

Year Built: 2005