Skip to content

251 Fieldboro DrLawrence Township, NJ 08648

Built 1964

Last Sale Date
May 4, 2000

Property Information

Block1902
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,990
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,200
30%
Improvement Value:$191,700
70%
Total Assessment$274,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,516+2.0%
2024$8,346+3.2%
2023$8,090+1.4%
2022$7,978+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3834, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 1964