Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
32 South St - RearLawrence Township, NJ 08648
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 13, 2012
Property Information
Block2312
Lot101
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2302
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage6.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$142,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$142,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2015 | $5,612 | +4.2% |
| 2014 | $5,387 | +4.6% |
| 2013 | $5,150 | +1.1% |
| 2012 | $5,093 | +4.3% |
Property History
No events match the selected filters.