Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Drift Ave
Lawrence Township, NJ 08648
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 1989
Property Information
Block2312
Lot112
QualifierT01
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2303
Building Details
Building Class10
DescriptionTOWER 4 CARRIER
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.07
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$147,200
26%
Improvement Value:$424,200
74%
Total Assessment$571,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $17,702 | -10.0% |
| 2024 | $19,667 | +3.2% |
| 2023 | $19,065 | +1.4% |
| 2022 | $18,799 | -33.5% |
Property History
No events match the selected filters.