Skip to content

232 Drift AveLawrence Township, NJ 08648

Built 1940

Last Sale Date
Apr 28, 2021

Property Information

Block2312
Lot115
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2303

Building Details

Building Class17
Description1SB G1
Dwellings1
ZoningNC-1
Sq Footage2,417
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,600
28%
Improvement Value:$196,400
72%
Total Assessment$274,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,239+2.1%
2024$8,069+3.3%
2023$7,814+1.5%
2022$7,701+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1940