Skip to content

Eldridge Ave(Block 2312 Lot 75)Lawrence Township, NJ 08648

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 28, 2022

Property Information

Block2312
Lot75
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page2302

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$152+2.2%
2024$149+3.2%
2023$144+1.4%
2022$142+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$60,000

From:

To:

DeedBook 6246, Page 1427Recorded4/14/2016

Also conveyed in this deed

1 parcel