Skip to content

10 Lannigan DriveLawrence Township, NJ 08648

Built 1968

Last Sale Price
$305,000
Last Sale Date
Dec 12, 2019

Property Information

Block2505
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,216
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,400
28%
Improvement Value:$221,300
72%
Total Assessment$305,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,471+2.0%
2024$9,281+7.4%
2023$8,644+4.5%
2022$8,273+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$305,000
Sq Ft2,216DeedBook 6391, Page 142Recorded12/19/2019

Property Built

Built

Year Built: 1968