Skip to content

10 Penlaw RdLawrence Township, NJ 08648

Built 1966

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 14, 2005

Property Information

Block5603
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityLawrence Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-2B
Sq Footage3,110
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,000
35%
Improvement Value:$233,600
65%
Total Assessment$357,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,078+2.0%
2024$10,857+3.2%
2023$10,524+1.4%
2022$10,378+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966