Skip to content

64 Wilmot StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 10, 2005

Property Information

Block40
Lot15
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1101

Building Details

Building Class---
DescriptionCONV 1DG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,064
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,900
56%
Improvement Value:$29,500
44%
Total Assessment$67,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,841+2.9%
2024$7,620+3.4%
2023$7,369+0.2%
2022$7,357+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910