Skip to content

121 Leonard AveNeptune, NJ 07753

Built 1931

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2001

Property Information

Block704
Lot18
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SFM1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$192,400
59%
Improvement Value:$132,100
41%
Total Assessment$324,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,605+13.2%
2024$4,950+33.5%
2023$3,708+13.3%
2022$3,272+3.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1931