Skip to content

20 Pinckney Rd

Red Bank Boro, NJ

Built 1982

Owner
---
Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Nov 15, 2022

Property Information

Block115
Lot20
QualifierC2003
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page16

Building Details

Building Class37
Description2S WF 2AG U3 B1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$241,700
56%
Improvement Value:$189,200
44%
Total Assessment$430,900

Sale
$355,000
DeedBook 9626, Page 8464

Property Built

Built

Year Built: 1982