Skip to content

41 Weaver PlEast Hanover, NJ 07936

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 7, 2002

Property Information

Block73
Lot22
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
Description1.5S F
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$184,500
65%
Improvement Value:$99,100
35%
Total Assessment$283,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,357+4.0%
2024$7,076+2.3%
2023$6,914+2.0%
2022$6,778+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958