Skip to content

324 Daniel StDover, NJ 07801

Built 1966

Last Sale Price
$575,000
Last Sale Date
Nov 7, 2023

Property Information

Block10402
Lot31
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class16
Description1SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,127
Acreage0.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$274,100
47%
Improvement Value:$306,200
53%
Total Assessment$580,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,976+5.7%
2024$13,216+5.6%
2023$12,521+1.8%
2022$12,302+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$575,000
Sq Ft2,127DeedBook 24685, Page 920Recorded11/28/2023

Property Built

Built

Year Built: 1966