Skip to content

5 Daniel StDover, NJ 07801

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 10, 2014

Property Information

Block10802
Lot24
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,644
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$241,800
59%
Improvement Value:$169,600
41%
Total Assessment$411,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,277+5.6%
2024$9,732+6.9%
2023$9,104+1.7%
2022$8,952+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957