Skip to content

10 Stanley TerDover, NJ 07801

Built 1969

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11101
Lot49
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,397
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$230,600
42%
Improvement Value:$319,000
58%
Total Assessment$549,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,023+3.9%
2024$12,535+1.7%
2023$12,320+1.8%
2022$12,097+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969