Skip to content

8 Lois CtRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 2016

Property Information

Block11102
Lot27
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SFG2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage1,995
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$251,500
47%
Improvement Value:$285,300
53%
Total Assessment$536,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,471+3.7%
2024$12,026+5.9%
2023$11,358+1.9%
2022$11,151+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969