Skip to content

48 Fleetwood DrRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Price
$231,000
Last Sale Date
Jul 31, 1998

Property Information

Block11102
Lot43
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,173
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,600
43%
Improvement Value:$304,200
57%
Total Assessment$529,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,412+3.6%
2024$11,976+5.4%
2023$11,358+1.9%
2022$11,148+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$231,000
DeedBook 4832, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 1969