Skip to content

35 Circle DrRockaway, NJ 07866

Built 1968

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20301
Lot89
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class16
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,722
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$247,400
97%
Improvement Value:$7,200
3%
Total Assessment$254,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,725+2.8%
2024$5,568+16.4%
2023$4,782-50.2%
2022$9,594+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968