Skip to content

41 Cayuga AveRockaway, NJ 07866

Built 1957

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20602
Lot10
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,283
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$236,100
66%
Improvement Value:$121,400
34%
Total Assessment$357,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,187+4.9%
2024$7,806+10.2%
2023$7,084-0.2%
2022$7,100+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957