Skip to content

33 Cayuga AveRockaway, NJ 07866

Built 1946

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20602
Lot6
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage870
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$241,600
73%
Improvement Value:$90,700
27%
Total Assessment$332,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,566+5.0%
2024$7,206+11.0%
2023$6,491-0.5%
2022$6,520+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1946