Skip to content

24 Apache TrlRockaway, NJ 07866

Built 1949

Owner
---
Last Sale Price
$610,000
Last Sale Date
Oct 31, 2025

Property Information

Block20604
Lot29
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,958
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$236,700
51%
Improvement Value:$228,700
49%
Total Assessment$465,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,797+4.4%
2024$10,339+7.9%
2023$9,581+0.4%
2022$9,543+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$610,000
Sq Ft1,958DeedBook 25007, Page 1954Recorded11/6/2025

Property Built

Built

Year Built: 1949