Skip to content

87 Cayuga AveRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2018

Property Information

Block20604
Lot5
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage924
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,200
64%
Improvement Value:$131,500
36%
Total Assessment$368,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,209+5.0%
2024$7,819+6.5%
2023$7,342-0.1%
2022$7,353+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962