Skip to content

158 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1954

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20903
Lot24
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,231
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$216,400
57%
Improvement Value:$165,300
43%
Total Assessment$381,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,723+4.7%
2024$8,329+9.3%
2023$7,620+0.1%
2022$7,611+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1954