Skip to content

51 Comanche AveRockaway, NJ 07866

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 2021

Property Information

Block21005
Lot8
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page210

Building Details

Building Class17
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,662
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,000
43%
Improvement Value:$299,100
57%
Total Assessment$528,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,320+4.3%
2024$11,808+7.1%
2023$11,023+0.7%
2022$10,949+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 22087, Page 451

Property Built

Built

Year Built: 1966