Skip to content

31 Willow RdRockaway, NJ 07866

Built 1965

Last Sale Date
Aug 12, 2004

Property Information

Block21803
Lot11
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,624
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$242,600
56%
Improvement Value:$190,700
44%
Total Assessment$433,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,174+4.3%
2024$9,756+5.4%
2023$9,260+4.2%
2022$8,887+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 6307, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 1965