Skip to content

10 Barry DrRockaway, NJ 07866

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 29, 2021

Property Information

Block21803
Lot6
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,158
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$242,400
59%
Improvement Value:$168,500
41%
Total Assessment$410,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,633+4.4%
2024$9,231+5.6%
2023$8,741+4.3%
2022$8,378+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$293,000
DeedBook 5988, Page 145

Property Built

Built

Year Built: 1966