Skip to content

12 Barry DrRockaway, NJ 07866

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2008

Property Information

Block21803
Lot5
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,624
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$242,400
55%
Improvement Value:$200,500
45%
Total Assessment$442,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,407+4.3%
2024$9,982+5.3%
2023$9,482+4.2%
2022$9,103+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$171,000
DeedBook 4544, Page 259

Property Built

Built

Year Built: 1964